152. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę

Kochani Pielgrzymi 

Informujemy, że na dzień dzisiejszy, 151. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę ODBĘDZIE SIĘ, jednak w trochę innej organizacyjnie formie.
Zgodnie z ustaleniami archidiecezjalnymi i zaleceniami GIS, podjęliśmy decyzję, że:
– pielgrzymujemy w jednej grupie liczącej 100 Pątników (aby jak najwięcej osób mogło wziąć w udział w Pielgrzymce, planujemy, że codziennie będzie to 100 innych osób, co daje nam łącznie 400 Pątników)
– w Pielgrzymce mogą wziąć w tym roku udział osoby w wieku 18-60 lat
– nie ma noclegów po drodze – nie nocujemy w żadnej z miejscowości (codziennie po przyjściu na miejsce docelowe Pielgrzymi wracają do domów, a grupa Pątników na kolejny dzień, rano udaje się odpowiednio do dnia do Gorzkowic, Gidel i Krasic i rusza w drogę – jeszcze ustalamy szczegóły powrotów i wyjazdów Pątników)
– wszystkie punkty programu na Jasnej Górze pozostają bez zmian, planujemy ich transmisję na pielgrzymkowym kanale youtube.pl
– Pielgrzymi, którzy chcą osobiście uczestniczyć i włączyć się w modlitwę na Jasnej Górze – robią to na własną rękę – zarówno w kwestii dojazdu jak i noclegów

Oczywiście podczas całej Pielgrzymki obowiązywać będą zalecenia GIS dotyczące maseczek, odległości, zachowania higieny itp.
Bardzo prosimy o uszanowanie tych decyzji, zwłaszcza dla dobra nas samych i innych ludzi. Wiemy, że pewnie nie jest to idealne rozwiązanie, ale miejmy nadzieję, że 152. PPP odbędzie się już w „normalnych” warunkach.
Tymczasem okażmy wyrozumiałość.

Terminy zapisów i pozostałe szczegóły – niebawem!