Noclegi w Częstochowie w 2020 roku.

Wielkimi krokami zbliżamy się do 151. Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Choć mamy dopiero marzec i do lipca zostało parę miesięcy zachęcamy wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tym pięknym wydarzeniu do zainteresowania się noclegami w Częstochowie.

Z tej racji zapraszamy na stronę Domu Pielgrzyma – https://jasnagora.pl/pl/dla-pielgrzymow/noclegi/dom-pielgrzymka/?fbclid=IwAR0CLqwiTe93a–A6lt1FgHeitaN5AohTjCe4ULvrRHG-WvId2UMXlbwAMk, oraz hal noclegowych znajdujących się pod Jasną Górą – https://jasnagora.pl/pl/dla-pielgrzymow/noclegi/hale-noclegowe/?fbclid=IwAR2N4qqn1Ol1emw_SeoBCpVaI8xkqFdag8IYgM7FGKHl1Bv8ODHvbFeGsLY.

Przypominamy, że Piotrkowska Pielgrzymka wyrusza 11 lipca i zmierza na Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Więcej informacji o zapisach podamy wkrótce.

Nasza Fara – Bazyliką!

W najbliższą sobotę, 28 września odbędzie się uroczystość ogłoszenia decyzji papieża Franciszka wynoszącą nasz kościół farny do godności Bazyliki Mniejszej.

Bazylika mniejsza (basilica minor) – tytuł honorowy, nadawany przez papieża lub w drodze prawa zwyczajowego, który otrzymują kościoły wyróżniające się wartością zabytkową, liturgiczną, pielgrzymkową i duszpasterską.

Rozpoczęcie o godzinie 11:00 prelekcją ks. prof. Waldemara Glińskiego o historii naszego kościoła.

O godzinie 11:30 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem legata papieskiego ks. kard. Stanisława Ryłki z udziałem zaproszonych gości.

Z racji tak wielkiej Uroczystości w naszym mieście zapraszamy wszystkich naszych pielgrzymów i mieszkańców na sobotę do kościoła gdzie nasza pielgrzymka rozpoczynała swój marsz na Jasną Górę!

Dziękujemy!!!

Minął już ponad miesiąc od naszej pielgrzymki, wyjątkowej, pięknej i rekordowej pod względem frekwencji.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przed i podczas naszego pielgrzymowania do tronu Królowej Polski, a w szczególności:

Księżom:

ks. Pawłowi Słabaszewskiemu,
ks. Pawłowi Wronkowskiemu,
ks. Łukaszowi Tarnawicy,
ks. Karolowi Kowalikowi,
ks. Władysławowi Pasiowi,
ks. Dawidowi Gajdzie

oraz grupom:

Muzycznym, Służbie Ruchu, Osobom Technicznym, Bagażowym, Źródełku, Wrzątek, Opiekunom medycznym i Służbom ekologicznym.

oraz wszystkim, którzy z wielką radością, serdecznością i gościnnością przyjęli naszych pielgrzymów oraz każdemu z uczestników za dobre słowa, pomoc, wsparcie i modlitwę.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii z tegorocznej pielgrzymki.

Pielgrzymka 2019

Ostatnie miejsca!!!

Przypominamy, że od dziś do 10 lipca trwają zapisy na naszą 150 Pieszą Piotrkowską Pielgrzymkę na Jasną Górę w godzinach 16:00 – 20:00 w kościele pw. św. Jakuba ( Fara).

Istnieje również możliwość zapisów na bezpłatny wyjazd autokarowy, które odbywają się również w tych samych dniach i godzinach.

Wyjazd o 7 rano 16 lipca z parkingu przy kościele farnym.

Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona!!!

Wyjazd autokarem!!!

Pierwszy raz podczas piotrkowskiej pielgrzymki będzie możliwość dotarcia na Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel na Jasnej Górze autokarem.

Wiele osób pragnie wziąć w niej udział, ale wiek lub stan zdrowia im to nie umożliwia, wybrały więc formę duchowego pielgrzymowania.

Z tej racji zapraszamy na bezpłatny wyjazd autokarowy do Częstochowy.

Zapisy, jak na pielgrzymkę pieszą tj. 6 lipca i później od 8 do 10 lipca w godzinach 16:00 – 20:00. Liczba miejsc ograniczona.

Piotrkowska Fara

Wyjazd z parkingu przy kościele św. Jakuba (Fara) o godzinie 7:00 dnia 16 lipca.

Zapisy ruszają od lipca!!!

Informujemy, że ogłoszona została data rozpoczęcia zapisów na naszą jubileuszową 150 Piotrkowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Są to dni od 6 i później 8 – 10 lipca, w godz. 16.00 – 20.00 w parafii, jak co roku św. Jakuba tj. w piotrkowskiej ,,Farze”. Więcej informacji już wkrótce!!!

Noclegi na pielgrzymce

Tak jak jest w regulaminie pielgrzymki oraz w pytaniach pielgrzyma, każdy pielgrzym organizuje nocleg indywidualnie.
Zachęcamy z tej racji do odwiedzenia stron: Domu Pielgrzyma – https://jasnagora.pl/pl/dla-pielgrzymow/noclegi/dom-pielgrzymka/?fbclid=IwAR0CLqwiTe93a–A6lt1FgHeitaN5AohTjCe4ULvrRHG-WvId2UMXlbwAMk oraz hal noclegowych znajdujących się pod Jasną Górą – https://jasnagora.pl/pl/dla-pielgrzymow/noclegi/hale-noclegowe/?fbclid=IwAR2N4qqn1Ol1emw_SeoBCpVaI8xkqFdag8IYgM7FGKHl1Bv8ODHvbFeGsLY.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowej 150 pielgrzymce piotrkowskiej oraz śledzenia dalszych aktualności, które już wkrótce.