Za trzy miesiące wyruszamy?

16 lipca nasza pielgrzymka dochodzi do tronu Królowej Polski, kończąc trud pielgrzymki. 16 kwietnia to równo 3 miesiące przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Jednak dziś nie wiadomo czy po raz 151 wyruszymy do tronu Jasnogórskiej Pani.

Słowo kieruje do nas kierownik Piotrkowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Jacek Tyluś:

Drodzy Pielgrzymi!

Dokładnie od dzisiaj (16 kwietnia) za trzy miesiące przypada Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. Nadal nie wiadomo jak to będzie z pielgrzymowaniem w tym roku, choć wg tego co przed chwilą powiedział Minister Zdrowia może być kiepsko.

Pomimo wszystko jeszcze bardziej potrzebna jest modlitwa. Dlatego dzielimy się z Wami modlitwą za pośrednictwem Matki Bożej, z prośbą byście codziennie odmawiali jedną z modlitw w intencji ustania koronawirusa i w intencji wyruszenia 151. Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej.

Ks. Jacek Tyluś

Modlitwę znajdziemy TUTAJ

Noclegi w Częstochowie w 2020 roku.

Wielkimi krokami zbliżamy się do 151. Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Choć mamy dopiero marzec i do lipca zostało parę miesięcy zachęcamy wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tym pięknym wydarzeniu do zainteresowania się noclegami w Częstochowie.

Z tej racji zapraszamy na stronę Domu Pielgrzyma – https://jasnagora.pl/pl/dla-pielgrzymow/noclegi/dom-pielgrzymka/?fbclid=IwAR0CLqwiTe93a–A6lt1FgHeitaN5AohTjCe4ULvrRHG-WvId2UMXlbwAMk, oraz hal noclegowych znajdujących się pod Jasną Górą – https://jasnagora.pl/pl/dla-pielgrzymow/noclegi/hale-noclegowe/?fbclid=IwAR2N4qqn1Ol1emw_SeoBCpVaI8xkqFdag8IYgM7FGKHl1Bv8ODHvbFeGsLY.

Przypominamy, że Piotrkowska Pielgrzymka wyrusza 11 lipca i zmierza na Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Więcej informacji o zapisach podamy wkrótce.

Nasza Fara – Bazyliką!

W najbliższą sobotę, 28 września odbędzie się uroczystość ogłoszenia decyzji papieża Franciszka wynoszącą nasz kościół farny do godności Bazyliki Mniejszej.

Bazylika mniejsza (basilica minor) – tytuł honorowy, nadawany przez papieża lub w drodze prawa zwyczajowego, który otrzymują kościoły wyróżniające się wartością zabytkową, liturgiczną, pielgrzymkową i duszpasterską.

Rozpoczęcie o godzinie 11:00 prelekcją ks. prof. Waldemara Glińskiego o historii naszego kościoła.

O godzinie 11:30 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem legata papieskiego ks. kard. Stanisława Ryłki z udziałem zaproszonych gości.

Z racji tak wielkiej Uroczystości w naszym mieście zapraszamy wszystkich naszych pielgrzymów i mieszkańców na sobotę do kościoła gdzie nasza pielgrzymka rozpoczynała swój marsz na Jasną Górę!

Dziękujemy!!!

Minął już ponad miesiąc od naszej pielgrzymki, wyjątkowej, pięknej i rekordowej pod względem frekwencji.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przed i podczas naszego pielgrzymowania do tronu Królowej Polski, a w szczególności:

Księżom:

ks. Pawłowi Słabaszewskiemu,
ks. Pawłowi Wronkowskiemu,
ks. Łukaszowi Tarnawicy,
ks. Karolowi Kowalikowi,
ks. Władysławowi Pasiowi,
ks. Dawidowi Gajdzie

oraz grupom:

Muzycznym, Służbie Ruchu, Osobom Technicznym, Bagażowym, Źródełku, Wrzątek, Opiekunom medycznym i Służbom ekologicznym.

oraz wszystkim, którzy z wielką radością, serdecznością i gościnnością przyjęli naszych pielgrzymów oraz każdemu z uczestników za dobre słowa, pomoc, wsparcie i modlitwę.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii z tegorocznej pielgrzymki.

Pielgrzymka 2019

Ostatnie miejsca!!!

Przypominamy, że od dziś do 10 lipca trwają zapisy na naszą 150 Pieszą Piotrkowską Pielgrzymkę na Jasną Górę w godzinach 16:00 – 20:00 w kościele pw. św. Jakuba ( Fara).

Istnieje również możliwość zapisów na bezpłatny wyjazd autokarowy, które odbywają się również w tych samych dniach i godzinach.

Wyjazd o 7 rano 16 lipca z parkingu przy kościele farnym.

Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona!!!

Wyjazd autokarem!!!

Pierwszy raz podczas piotrkowskiej pielgrzymki będzie możliwość dotarcia na Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel na Jasnej Górze autokarem.

Wiele osób pragnie wziąć w niej udział, ale wiek lub stan zdrowia im to nie umożliwia, wybrały więc formę duchowego pielgrzymowania.

Z tej racji zapraszamy na bezpłatny wyjazd autokarowy do Częstochowy.

Zapisy, jak na pielgrzymkę pieszą tj. 6 lipca i później od 8 do 10 lipca w godzinach 16:00 – 20:00. Liczba miejsc ograniczona.

Piotrkowska Fara

Wyjazd z parkingu przy kościele św. Jakuba (Fara) o godzinie 7:00 dnia 16 lipca.

Zapisy ruszają od lipca!!!

Informujemy, że ogłoszona została data rozpoczęcia zapisów na naszą jubileuszową 150 Piotrkowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Są to dni od 6 i później 8 – 10 lipca, w godz. 16.00 – 20.00 w parafii, jak co roku św. Jakuba tj. w piotrkowskiej ,,Farze”. Więcej informacji już wkrótce!!!

Noclegi na pielgrzymce

Tak jak jest w regulaminie pielgrzymki oraz w pytaniach pielgrzyma, każdy pielgrzym organizuje nocleg indywidualnie.
Zachęcamy z tej racji do odwiedzenia stron: Domu Pielgrzyma – https://jasnagora.pl/pl/dla-pielgrzymow/noclegi/dom-pielgrzymka/?fbclid=IwAR0CLqwiTe93a–A6lt1FgHeitaN5AohTjCe4ULvrRHG-WvId2UMXlbwAMk oraz hal noclegowych znajdujących się pod Jasną Górą – https://jasnagora.pl/pl/dla-pielgrzymow/noclegi/hale-noclegowe/?fbclid=IwAR2N4qqn1Ol1emw_SeoBCpVaI8xkqFdag8IYgM7FGKHl1Bv8ODHvbFeGsLY.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowej 150 pielgrzymce piotrkowskiej oraz śledzenia dalszych aktualności, które już wkrótce.